
Българското правителство ще обяви утрешния ден, 18 март, за Ден на национален траур като израз на солидарност с Република Северна Македония. Това заяви министър-председателят Росен Желязков във връзка с трагедията в гр. Кочани.
В момента в български болнични заведения се лекуват 14 души, пострадали при пожара. Страната ни е в готовност да приеме още пострадали лица. Премиерът Желязков уточни, че българската държава включително е осигурила транспорт и настаняване за близките на пострадалите лица, за да са в контакт и в подкрепа на ранените. „Тук няма никаква политика, има само състрадание, съпричастност и солидарност. Вярвам, че нашите народи ще загърбят злободневието и суетата на ежедневието, за да бъдем в този ден единни“, каза още министър-председателят.
Съболезнователна телеграма до местната власт и жителите на град Кочани изпрати кметът на община Казанлък Галина Стоянова. Кочани е побратимен град на Казанлък от 1995 година и традиционно делегации и фолклорни състави от северномакедонския град участват в Празника на розата в Казанлък. Вече 30 години отношенията между двата града продължават да се развиват в приятелски тон и дух на взаимно уважение и зачитане.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!