Истинска сламена ясла, Божията Майка, младенецът Христос и агънцата от най-прочутата Библейска сцена на Рождество, изгради семейството на бизнесмена Добромир Гущеров, за радост на енинци и техните гости по Коледа и Нова година. Добромир и съпругата му Диана лично участват в цялата работа, както и неговата сестра, се вижда от клипче, разпространено в Ютуб, което вече набира скорост в мрежата. Клипчето показва начинанието от неговото начало, до края му – излетът в Балкана над местността "Кръстът", за събиране на клонки и шишарки, е в първите кадри, последните показват вече готовата сцена на Рождество, пресъздадена в тревата пред Часовниковата кула, вдигната от Гущеров като дар за Енина още преди 15 години.
Клипчето е придружено с текст. „Сгушено в подножието на Стара планина, село Енина се подготвя за Коледните празници, екип доброволци събират шишарки и борови клонки“, гласи началото на малкото филмче, от което е видно още, как Добромир и неговите приятели от Махалата, заедно вдигат Яслата Христова. Автентична каручка, пънчета – джуджета, борови елхи допълват мизансцена край композицията от фигури на Дева Мария с Младенеца и съпругът и Йосиф – дърводелеца. В колибата е поставен да свети нощем и стъклен фенер. Композицията пази еленът Рудолф.
Малка работилничка за коледни украшения от естествени материали – борови клонки и шишарки, допълва Коледната картина, която вече прави идващият празник, още по-приказно чакан и топло щастлив.
Пресъздаването на сцената на Рождество е поредната изненада, с която Гущеров радва енинци. След Часовниковата кула и пълната реставрация на Старата черква „Света Петка“, които той дари на родното място на семейството си преди години, след двете мраморни скулптури в южния и източния край на Енина и паното на входа от Запад, миналата година, с неговата подкрепа бе вдигнат и паметникът на Бай Ганьо, както и този на Енинският апостол, най-старият, съхраняван у нас, български писмен паметник от 11-и век.
Тази Коледа Гущерови реализираха и още една идея, която в клипчето върви под мотото:“От енинци – за енинци“.