
В резултат на множество целенасочени оперативно-издирвателни мероприятия по получена информация за лица, които посредничат при изготвяне и доставка на неистински свидетелства за управление на МПС, за времето от 2.09.2016 г. до 9.10.2016 г. служители на група „Икономическа полиция“ при РУ „Полиция“ – Казанлък са провели специализирана полицейска операция. По време на операцията на 9.10.2016 г. на АМ "Тракия" е спрян за проверка л.а. "Хюндай”, управляван от М. Б., на 56 г., от гр. Тополовград. При извършеното претърсване в автомобила е открит и иззет запечатан хартиен плик, съдържащ неистинско свидетелство за управление на МПС, гръцки образец, издаден на името на български гражданин от гр. Нова Загора. Oбразувано е досъдебно производство срещу неизвестен извършител за извършено престъпление по чл. 308, ал.2, вр ал.1 от НК. Проведени са множество допълнителни процесуално-следствени действия, при които е установено, че посредник при набирането на лица, желаещи да се снабдят с неистински гръцки СУМПС и доставка на такива документи от Р Гърция е И. М., на 61 г., от гр. Николаево. Извършено е претърсване и изземване в дома на лицето в гр. Николаево, при което са иззети множество документи, съотносими към предмета на разследването. По време на провежданите ПСД, е задържано лицето А. К., на 31 г., от гр. Николаево, за когото е установено, че също е съпричастен към осъществяваната престъпна дейност. Мъжът се е легитимирал пред полицейските служители с неистинско свидетелство за управление на МПС, гръцки образец, с неговите лични данни. Документът е иззет и срещу А. К. е образувано бързо производство за престъпление по чл. 316 от НК.
И. М. и А. К. са задържани първоначално за срок до 24 ч. в РУ – Казанлък. Привлечени са като обвиняеми и им е наложена мярка за неотклонение "подписка". Работата по документиране и доказване на цялостната престъпна дейност на лицата и установяване на други лица, които са се възползвали от престъпната схема продължава под ръководството на РП – Казанлък.
Още един шофьор с фалшива книжка установиха вчера казанлъшки полицаи. На 16 октомври на разклона за с. Дунавци, общ. Казанлък, е спрян за проверка л.а."Рено", управляван от Ю.Ч., на 35г., от с. Горно Сахране, общ. Павел баня. От извършената проверка е установено, че същият ползва неистински документ - гръцко свидетелство за управление на моторно превозно средство. Образувано е бързо производство. Водачът е задържан за срок до 24 ч. в РУ - Казанлък.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!