Ден на Бъдещето организира „Арсенал“ АД. Срещата се организира за първи път от мениджърския екип на фирмата, е своеобразен Ден на отворените врати за младежи и средношколци, които имат интерес да се реализират професионално в „Арсенал“.
По време на Деня на бъдещето, учениците от училищата на територията на общината, както и техните преподаватели, родители, ще имат възможност да се запознаят с различните видове производствени линии,и производства, модерно оборудване във фирмата, съвременните средства и технологии за създаване на промишлени продукти, както и с работните условия, отговарящи на високите стандарти за такъв тип предприятие. По време на Отворения ден посетителите ще имат и възможност да осъществят непосредствен контакт и разговарят с водещи специалисти във фирмата, да зададат въпросите, които ги вълнуват като бъдещи машиностроители, по теми, касаещи фирмата и професионалните възможности за младите хора в нея.
В Деня на бъдещето, учениците ще имат и възможност директно да се запознаят с условията за кандидатстване за фирмени стипендии в техническите вузове в страната, алтернативите, които предлага “Арсенал“ АД с цел нови професионални квалификации и усъвершенствания. На място учениците ще могат да се запознаят и с фирмения живот в „Арсенал“ различните социални придобивки и други възможности,които се предоставят за неговите служители и специалисти.
През последните няколко години един от акцентите на корпоративната фирмена политика на най- голямата фирма в сектор „промишленост“ в България, каквато е „Арсенал“ са именно младите хора и младите специалисти, като бъдеща фирмена инвестиция.
Ръководството на фирмата се надява предизвиканият интерес по време на Деня на бъдещето да е от полза за учениците и тяхното професионално ориентиране и професионално бъдеще, като подпомогне изборът им в тази посока.
От началото на учебната година фирмата е партньор на едно от най- старите технически училища в страната, ПГ „Иван Хаджиенов“ в дуалното обучение по професията „оператор на машини с ЦПУ“. От следващата година партньорство ще бъде в още една професия- мехатроника. Желаещите да посетят „Арсенал“по време на Деня на отворените врати ще могат да го направя на 12 май от 8,30 сутринта до края на работния ден. Посещението във фирмата ще става в групи от 15 човека.


В Деня на бъдещето „Арсенал“ отваря врати за ученици и учители от цялата страна, които имат желание да се запознаят на място с условията за работа и професионалните възможности за реализация в „Арсенал“ .