Автентични и малко известни снимки и документи бяха показани в Казанлък по случай 1 ноември – Деня на народните будители. Художникът Александър Алексиев и инж. Георги Мъндев са двама „колекционери на българската история” или както те се наричат – хора, които съхраняват българския дух и го предават на поколенията. Със съдействието на Регионален академичен център – Казанлък, в Общинска библиотека „Искра” се състоя представянето на изложбата „Пантеон на Българското Възраждане”, като наред с разположените експозиционни пана, Александър Алексиев и Георги Мъндев представиха част от личните си колекции. Изложбата бе открита от инж. Владимир Чучумишев, ръководител на РАЦ-Казанлък и Теодора Георгиева, директор на ОБ "Искра".

Пред публиката бяха представени автентични снимки, копия на литографии, списания, издавани преди повече от 160 години, книги, вестници, архивни документи, които те са спасили от унищожаване и са съхранили за поколенията.

Казанлъчани, основно ученици от ПГ "Иван Хаджиенов", разгледаха уникални фотографии на исторически личности. Сред тях са фотографията на първия български охранител – Христо Карагьозов, който най-напред е охранявал граф Игнатиев, а след това и Александър Батенберг, оригинални снимки на Никола Обретенов и Иларион Драгостинов, снимка на Брайко Енев – българинът, задържането на когото от турските власти довежда до избухването на Априлското въстание, литография на двете млади жени Мица и Калица, ушили знамето на Априлското въстание във Враца. И още – непубликувана досега снимка на дъщерята на Христо Ботев – Иванка Ботева, и на неговия доведен син Димитър Рашев, оригинални снимки от строителството на храм „Рождество Христово” край село, днес град, Шипка. Впечатляваща е и снимката на литография, изобразяваща обесването на Васил Левски. Автор на литографията е Симеон Ц. Симеонов и според инж. Георги Мъндев, се предполага, че той е присъствал на обесването на Апостола.

Сред представените експонати е оригиналното издание на „Български хайдути” – последната книга на Георги С. Раковски, както и оригинал на списание „Любословие” от декември 1844 година.

Наред с показаните исторически документи и фотографии, инж. Георги Мъндев и художникът Александър Алексиев се оказаха и изключително интересни събеседници, които разказаха любопитни факти за личности и събития в българската история. Те се обърнаха към младата казанлъшка публика с думите: „Ние сме тук, за да ви покажем всички тези исторически документи и да ви вдъхнем кураж и самочувствие. Бъдете храбри и отстоявайте българското”.