Отборът по дартс с арсеналеца Драгомир Кьовбашиев стана републикански шампион За втора поредна година отборът, с който играе казанлъчанинът Драгомир Кьовбашиев, стана шампион в Държавното отборно първенство по дартс. Миналата година първенството спечели отбор „Мълния“ – Стара Загора, на който беше капитан, а тази година той се състезава с отбор „Инфинити“ – Хасково, на който също е капитан. Момчетата в състав: Драгомир Кьовбашиев, Божидар Вълчев, Сидер Атанасов и Иван Белев се пребориха с конкурентите си от общо 20 отбора от цялата страна, спечелиха първото място и вдигнаха купата на победителя. Състезанието се проведе в хотел „Верея“ – Стара Загора.

През миналата година Драгомир Кьовбашиев безапелационно спечели Републиканското първенство по дартс, сезон 2023-2024, и се поздрави като шампион на България. Съгласно регламента в тази спортна дисциплина, той стана Номер 1 в група Б, което му даде правото да се състезава в група А, където са най-добрите състезатели. В продължение на близо половин година се изиграват 8 турнира и се събират точки. На 12 май 2024 година бе последният кръг от шампионата на България, който бе спечелен от талантливия казанлъчанин. А само седмица преди това отборът, на който тогава той бе капитан, "Мълния" - Стара Загора, извоюва първото място в националния отборен шампионат, побеждавайки останалите участници от 20 състава в България.

С тази си победа Драгомир Кьовбашиев заслужено си извоюва и място в националния отбор на България, в който влизат четирима състезатели. Отборът представи нашата страна на Европейското първенство през септември 2024 година. През 2023-та той отново бе част от националния тим на България на Световното първенство в Дания.

Драгомир Кьовбашиев работи в „Арсенал” и е студент в Техническия колеж в Казанлък. Той перфектно съчетава служебните си отговорности с личните ангажименти, със спорта и академичното си обучение. И навсякъде върви уверено напред, към победи.