В България експозицията гостува в Балчик, Добрич, Бургас, Пловдив и Варна, а след Стара Загора ще бъде показана и в София.
В експозицията са включени платна с традиционна маслена живопис, използвана от ренесансовите майстори. Част от произведенията представят класически китайски мотиви и са рисувани върху коприна или хартия, както и калиграфия.
Основавайки се на традиционни класически похвати, двайсетте творци на „Изкуството на Джън-Шан-Жен“ наблягат върху играта със светлосенките, усъвършенстват геометрията и линиите с цел да задълбочат значението и добавят силата на емоцията към обекта на картините. Те разказват истории от Изтока, допълнени от настоящето.
Картините въплъщават йерархията на съществуването – място, дух и материя, чрез структурата на макро и микрокосмоса и мястото на човека в тях. Свързването на душа и материя, характерно за Ренесанса пресъздава вечната връзка между морал и изкуство.
Тематиката на творбите е затрогващо лична и разкриваща вътрешният духовен свят на художниците, съпричастни в нарушаването на човешките права. Авторите са предимно китайски художници вдъхновени от традиционната практика за личностно подобрение Фалун Дафа.
Някои от художниците се посвещават на смисъла на живота. Техните творби възхваляват божественото и задълбочават темата за борбата между добро и зло. Художествените им усилия не са насочени единствено към удовлетворяване на сетивата, а се целят в по-висшата мъдрост и истина.
Изложбата представлява интерес за широк кръг от хора. Тя показва силата на духа способността на човешкия род да устоява на злото.
Входът за нея е свободен.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!