Двамата задочници – Смилен Балашиков и Христо Яхнаджиев защитиха за отличен дипломните си работи с конструкторска и технологична насоченост. Представянето и защитата на дипломните им работи беше на 15 юли в присъствието на преподаватели от Техническия университет София, изнесен в Пловдив.
Тъй като темите на дипломните им работи са свързани със спецификата на производството на „Арсенал“, защитите им бяха закрити. Дипломантите се представиха отлично, както при поднасянето на резюмето на разработките си, така и при отговорите на допълнително зададените им въпроси.
Не са малко случаите, в които разработените дипломни работи от арсеналски студенти се оказват техническа новост и подлежат на патентоване.
Преди две години седем арсеналски специалисти успешно защитиха магистратурите си като машинни инженери. Техните дипломни работи също бяха свързани с технологичните процеси на „Арсенал“ и представиха интересни конструктивни решения.
На новото попълнение от инженери на фирмата се възлагат големи очаквания.