38 литра на квадратен метър дъжд се изля в Казанлък, очакват се нови интензивни валежи

За последните 24 часа измереното количество дъжд, паднал в Казанлък, е 38.1 литра на квадратен метър, съобщиха от Метеорогичната станция в града на розите. Дъждът падна интензивно в неделя вечерта и буквално превърна някои улици в реки, особено около бензиностанция „Шел”. За други поразии в града в резултат на обилното количество дъждовна вода гражданите не са съобщили. Градушка е ударила основно в местността „Старите лозя”.


На язовир „Копринка” са паднали 31 литра/квадратен метър дъжд. В момента съоръжението е с обем 114,232 милиона куб. метра вода. Притокът е 35 куб. м/секунда, като изпускането става в главния канал – 23 куб. м/сек, и в река Тунджа – 15 куб.м/сек.


Националният институт по метеорология и хидрология предупреждава, че днес времето ще се определя от преминаващ студен атмосферен фронт. Преди обяд ще бъде слънчево време с променлива облачност ,която ще се увеличава. Около обяд ще паднат краткотрайни валежи от дъжд, придружени от гръмотевици и усилване на вятъра. Възможни са и градушки. В следобедните часове и привечер в източните райони на Родопите, Тракийската низина и районите, близки до Стара планина, валежите ще бъдат интензивни, значителни като количества.

От северозапад ще продължи да нахлува студен въздух, който ще понижава температурите. Максималните температури ще бъдат между 17 и 22 градуса.

Тази сутрин измерената температура в Казанлък е 12.6 градуса.